(HIDE)

Post/Page

(FALSE)

Weather Location

{fbt_classic_header}

Παιδικό πρωτάθλημα Αρκαδίας: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο Αρκαδίας δεν έχει μόνο της δύο κατηγορίες αλλά και το Παιδικό πρωτάθλημα το οποίο έχει ξεκινήσει και βρίσκετα...

Το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο Αρκαδίας δεν έχει μόνο της δύο κατηγορίες αλλά και το Παιδικό πρωτάθλημα το οποίο έχει ξεκινήσει και βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη και στους δύο ομίλους (Βόρειο και Νότιο).
Συνολικά 19 ομάδες παίρνουν συμμετοχή και πιο συγκριμένα 10 για τον πρώτο όμιλο και 9 για τον ένατο όμιλο του Παιδικού πρωταθλήματος Αρκαδίας με στόχο βεβαίως την ανάδειξη νέων ταλέντων που στην πορεία θα επανδρώσουν τις πρώτες ομάδες τους και βέβαια θα είναι η επόμενη μέρα του Αρκαδικού ποδοσφαίρου.
Στον πρώτο όμιλο στην πρώτη θέση έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές βρίσκεται ο Πανιώνιος Μεγαλόπολης έχοντας 7 βαθμούς και στον δεύτερο όμιλο την κορυφή μοιράζονται ο Πανθυρεατικός και ο Ηρακλής με 6 βαθμούς μετά το τέλος των τριών πρώτων αγωνιστικών.
1ος Όμιλος Παιδικού Πρωταθλήματος
Αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής
ΑΕΚ Τρίπολης-Ορχομενός 2-0
Πανιώνιος-Άρης Τρίπολης 4-1
Δόξα Μεγαλόπολης-Μαντινειακός 5-1
Βαθμολογία
1.  Πανιώνιος 7
2. Ελπίδα 6
3. Δόξα Μεγαλόπολης 6
4. Τεγέα 4
5. ΑEΚ Τρίπολης 3
6. Άρης Τρίπολης 3
7. Αστέρας Τρίπολης 0
8. Ορχομενός 0
9. Μαντινειακός 0
10. Παναρκαδικός 0
* Ελπίδα, Τεγέα, ΑΕΚ Τρίπολης, Άρης Τρίπολης, Ορχομενός, Μαντινειακός, Παναρκαδικός έχουν από δύο παιχνίδια, ενώ ο Αστέρας Τρίπολης δεν έχει ακόμα αγωνιστεί.
Επόμενη αγωνιστική
(5/11, 11:00) Παναρκαδικός-ΑΕΚ Τρίπολης
(5/11, 11:00) Αστέρας Τρίπολης-Μαντινειακός
(6/11, 11:00) Πανιώνιος-Ελπίδα

2ος Όμιλος Παιδικού Πρωταθλήματος
Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής
Κορακοβούνι-Ηρακλής 1-4
Αχιλλέας-Απόλλων 1-9
Βαθμολογία
1. Πανθυρεατικός 6
2. Ηρακλής 6
3. Ερμής Μελιγούς 4
4. Λεωνίδιο 4
5. Απόλλων 3
6. Αχιλλέας 3
7. Ολυμπιακός 0
8. Βρασιές 0
9. Κορακοβούνι 0
* Πανθυρεατικός, Ηρακλής, Ερμής, Λεωνίδιο έχουν από δύο παιχνίδια, ενώ Ολυμπιακός και Βρασιές από ένα.
Επόμενη αγωνιστική
(5/11, 12:00) Αχιλλέας-Λεωνίδιο
(6/11, 11:00) Πανθυρεατικός-Ερμής Μελιγούς
(6/11, 11:00) Ολυμπιακός-Απόλλων
(6/11, 11:30) Βρασιές-Ηρακλής

Δεν υπάρχουν σχόλια